Jak przebiega lekcja

Jak przebiega lekcja

Ako prebieha lekcia lyžovania

Zoznámte sa s tým, ako prebieha lekcia lyžovania alebo snowboardingu ešte pred Vaším príchodom k nám. Každá lekcia pozostáva s úvodného zoznámenia, následne sa pokračuje na svahu — zoznámenie s terénom a podmienkami, kontrola výstroje a úvodná teória podľa úrovne. Zoznámte sa s priebehom lekcie aj prostredníctvom tohto článku.

Kontaktujte nás a rezervujte si lekciu

Na tejto stránke sú zverejnené aktuálne kontakty (telefónne číslo, email), na ktorých nás viete kontaktovať pri záujme o lekciu ale tiež pri akýchkoľvek otázkach. Radi Vám na ne odpovieme. Nebojte sa nás kontaktovať.

Ako prebieha lekcia lyžovania
Ako prebieha lekcia lyžovania

Začiatok lekcie (na svahu lyžiarskej školy)

Lyžiarska škola Ždiar Slodičák Skischool je určená pre dospelých lyžiarov aj pre deti (aj také, ktoré ešte nikdy nestáli na lyžiach). Naši inštruktori majú bohaté skúsenosti s oboma skupinami. Začiatok lekcie je rovnaký pre lyžiarov aj snowboardistov: zoznámenie sa s inštruktorom a prostredím lyžiarskej školy, kontrola výstroje a úvodná teória. Pre „malých lyžiarov“ je ďalej lekcia realizovaná hravou formou s prihliadaním na ich individuálny vek. 
 
Lekcia pre dospelých lyžiarov a snowboardistov pozostáva z krokov, ktoré sú podobne, ako pre detských lyžiarov. Po úvodnom zoznámení s inštruktorom nasleduje popis priebehu a obsahu lekcie, rozcvička a kontrola výstroje. Podľa úrovne a skúseností študenta  nasleduje oboznámenie s jazdou. Ďalej sa lekcia odvíja buď na miernom svahu (zoznámenie sa so zjazdovkou a vlekmi), alebo na náročnejšom svahu formou samostatnej jazdy pod odborným dohľadom skúseného inštruktora.
 
Pri rezervácii lekcie preto, prosím, vyplňte Vašu úroveň nasledovne:
 
  • D – úplny začiatočník 
  • C – začiatočník
  • B – pokročilý
  • A – majstrovská trieda
  
D – Úplný začiatočník
Stojíte na lyžiach alebo snowboarde po prvý krát. Alebo ste na nich stáli tak krátko, že si to už ani nepamätáte. V tom prípade do formulára vypĺňate písmeno D.
 
C – Začiatočník
Stáli ste už párkrát na lyžiach? Cítili ste sa pri tom dobre, no bolo to tak dávno, že si na to už nespomínate? Nemáte na lyžiach takú istotu, akú by ste chceli mať? V tom prípade do nášho formulára vypĺňate písmeno C. 
 
B – Pokročilý

Zvládli ste základy aj pokročilé techniky lyžovania alebo snowboardu. Radi sa zdokonaľujete vo svojich schopnostiach. Vždy sa radi naučíte niečo nové. V tom prípade vo formulári vyplňte písmeno B.

  • A – majstrovská trieda – skúsený lyžiar alebo snowboardista s potrebou profesionálneho výcviku a zlepšenia techniky jazdy.
 

Záver lekcie

Posledným krokom každej  lekcie je zopakovanie toho, čo ste sa naučili. Pokiaľ máte záujem o lekciu pre dieťa a stane sa Vám, že po lekcii preňho nestíhate prísť, zostaňte pokojní–postaráme sa o Vaše dieťa. V našom detskom kútiku sú k dispozícii rôzne aktivity a zaujímavosti pre najmenších. Na záver lekcie dostane každý diplom na pamiatku. Tí najmenší dostanú sladkú odmenu od Brumíka.

Lyžiarska škola cenník

Lyžiarska a snowboardova škola Slodičák SKISCHOOL v Ždiari, Skicentrum Strednica Vám aj tento rok ponúka lekcie lyžovania za najnižie ceny v regióne. Preštudujte si aktuálny cenník a zistite, ktorá z naších ponúk Vám vyhovuje najviac. Kontaktujte nás pre zľavu -10% z prvej lekcie.