BRUMÍK'S SKI SCHOOL

BRUMÍK'S SKI SCHOOL

Brumík Ski School Ždiar, Strednica

Ski school Ždiar - Slodičák invites you to the largest ski nursery in Ždiar. Lessons are taught here in a fun and playful way. Skiing or snowboarding lessons for the little ones take place under the supervision of experienced instructors at Brumík Amusement Park .

What is Brumík's ski school

Odbornosť inštruktorov je obohatená o zábavné aktivity pre deti. Brumíkov zábavný park, v ktorom je výuka realizovaná, je špeciálne upraveným svahom s množstvom atrakcií. Čaká tu na Vás slalomový tunel, podliezky, Brumíkov koberec na zvládnutie pohybu na svahu.
 
In order to enhance the fairytale atmosphere for children, the slope also includes a snowman, ladybug and other fairytale creatures - stick figures, as obstacles on the slope.
 
In this way, slalom riding and children will be introduced to skiing or snowboarding lessons. What kind of creature will it be? Let yourself be surprised. At the end of the lesson, a diploma and a sweet reward await the children. 
Brumíkova lyžiarska škola
BRUMÍK'S SKI SCHOOL

Ski school for kids

Pozývame Vás na lekciu lyžovania do Ždiaru, do zábavného parku Brumíkova lyžiarska akadémia. Nájdete nás v Ski centrum Strednica. Pre viac informácií o Brumíkovej škole, aj o lekciách, nás smelo kontaktujte na tel. č.: +421 0908 266 925